BEKÇİ ALIMINDA ASKERLİK ŞARTI – 10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI 2019

EGM YENİ BEKÇİ ALIMINDA ASKERLİK ŞARTI – 10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI DAHA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda bekçi alımı hakkında önemli değerlendirmeler yer almaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine 10 bin 500 bekçi alımı yapacağını belirtti. Bekçi alımına başvuracak adaylar tarafından, Askerlik şartının da kaldırılması talep edilmektedir.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gelen yazılı açıklamada bekçi alımları hakkında detaylar belirtildi.

TÜM İLLERE BEKÇİ ALINACAK

Bakan Soylu, bekçi alımları hakkında bulunduğu değerlendirmelere göre Türkiye genelinde bekçi alımı yapılacağını vurguladı.

Bakan Soylu : “ Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum, ocak – şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara’da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir’de 200 bekçi alımı yapacağız.

Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul’daki günlük hırsızlık olayı toplam 79’du şu anda 56, Ankara’da 30’du şuan 10, İzmir’de 19’u şuan 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz, bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek.”

BEKÇİ ALIM TARİHLERİ BELLİ OLDU

EGM tarafından gelen yazılı açıklamaya göre;  7 Ocak’tan sonra 10 bin bekçi alımının yapılması için işlemlerin başlayacağı belirtildi. Bahsi geçen yazıda yer verilen diğer açıklama ise şu şeklide;

“2018 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine giriş sınavı sonrasında 7 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim kurumlarında, meslek içi eğitim başlayacağından dolayı asil ve yeteri kadar yedek olarak belirlenen adaylara yönelik planlama yapılan il emniyet müdürlükleri tarafından 3 Aralık 2018 tarihinden itibaren Sağlık Raporu İşlemleri kısa sürede tamamlandıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilecek ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından da söz konusu raporların 6 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması istenilmiştir.

7 Ocak – 1 Mart 2019 tarihi arasında Polis Akademisin bağlı eğitim kurumlarında eğitim verilecektir.”

ASKERLİK ŞARTI KALKACAK MI ?

2019 bekçi alımları hakkında adayların bir diğer isteği ise askerlik şartı ve yaş şartının kaldırılması. Bu konu hakkında net bir gelişme söz konusu değildir.

İlgili makamdan resmi açıklama geldiğinde, anında haberdar olmak için lütfen sitemizi takipte kalınız.

1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Polisliğe engel olan hastalıkları öğrenmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir