Bayan PÖH Nasıl Olunur? Ne gibi şartları var?

Bu yazımızda sizlere Bayan PÖH Nasıl Olunur ? Şartları Neler? hakkında bilgiler vereceğiz. Çoğu bayan adaylardan bu tarz sorular gelmekteydi.

İlk olarak belirtmek isterim Polis Akademisi erkek adayları aldığı gibi direk PÖHolarak bayan alımı yapmıyor. Şu ana kadar böyle bir alım yapılmadı. Ancak bayanlar PÖH olamaz diye bir şey yoktur. Ben bu yazımda sizlere bayanların nasıl PÖH olabileceği hakkında bilgileri tam vereceğim. Bayan direk PÖH alımı olmayınca bayanlar Polis Akademisinin diğer polis alımları olan liseden sonra TYT ile alımı yapılan PMYO, ön lisans ve lisans mezunu olan adayları KPSS ile aldığı POMEM ve ya sadece lisans mezunlarını aldığı PAEM okullarından mezun olmadan PÖH Başkanlığından seçmelere gelinir.

PÖH olmak isteyenler için mülakat ve spor testi yapılmaktadır. Bazen okullara seçmelere gelmeye biliniyor diğer bir alım şekli ise mesleğe başladıktan sonra meslek içinden PÖH alımı yapılıyor. Sadece branş değişimi oluyor. 3 aylık bir eğitimden sonra PÖH olarak göreve başlıyorsunuz.

Bayan adaylara önerim direk PÖH alımını beklemelerine gerek yok diğer alımlardan faydalanarak polis olabilirler. Polis olduktan sonra meslek içinden nasıl komiser alımı yapılıyorsa meslek içinden PÖH alımı da yapılıyor.

Aklınıza takılan soruları yorum yaparak sorabilirsiniz.

Bayan PÖH Nasıl Olunur? Ne gibi şartları var?” için 7 yorum

 • 24 Ekim 2018 tarihinde, saat 01:31
  Permalink

  Önlisans öğrencilerinin yaş sınırı kaç? Kpss üzernden alımlarda..

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:56
  Permalink

  Kapalı bayanlar PÖH olabilir mi?

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 08:57
  Permalink

  Şuan 17 yaşındayım pek bir bilgim yok açıkçası şimdiden baslamam gereken ya da önerilen şeyler neler ?

  Yanıtla
  • 21 Aralık 2018 tarihinde, saat 02:49
   Permalink

   Evet muhasebe okuyorum ama pöh olmak istiyorum fakat napmam gerektiğini bilmiyorum ileride özel hayatıma önem vereceğimi düşünmediğim için daha fazla odaklanabilecegimi düşünüyorum. Bu sayede de vatan için çabalamak istiyorum eğer bu dünya ya geldiysek güzel işler yapmalıyız birşeyler için cabalamalıyız bence.

   Yanıtla
 • 21 Aralık 2018 tarihinde, saat 00:40
  Permalink

  Şimdi ben lise mezunuyum üniversite mezunu okumadim başvuru yapamazmiyim çok saçma

  Yanıtla
  • 9 Ocak 2019 tarihinde, saat 08:18
   Permalink

   Lise mezunları YKS sınavı TYT bölümünden en az 260 puan alıp PMYO başvurusu yapabilir.

   Yanıtla
 • 9 Ocak 2019 tarihinde, saat 08:15
  Permalink

  Lisans Önlisans mezunu olduktan sonra KPSS sınavına girip (önlisans için KPSS’den 70 Lisans için KPSS’den 60 puan) POMEM başvurusu yapılır.Gerekli şartlar sağlandıktan sonra belirli eğitimden sonra polis olunur.7

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir