4. Dönem PAEM Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

2018 4. Dönem PAEM sınav giriş belgeleri açıklandı. Geçtiğimiz günlerde başvurusu alınan ve başvuru süresi sona eren 4. Dönem PAEM için sınav giriş belgeleri yayınlandı.

Kadın Adayların Sıralama Puanı Belli Oldu.

Bilindiği üzere PAEM kadın aday KPSS puanı sıralamaları erkek adaylara bakarak yüksek kapatmaktaydı. Gelenek bu alımda da değişmedi. 4. Dönem PAEM  için KADIN adayların KPSS puanı sıralamaları belli oldu. Buna göre çağırılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,99119 olarak belirlenmiştir.

4.Dönem PAEM Mülakat ve diğer aşamalar ile İlgili bilgiler aşağıdaki gibidir ;

  • Adaylar;  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olmaları halinde bir sonraki gün Mülakat/Sözlü Sınavına tabii tutulacaklardır.
    13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde,
    20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır.
  • Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.
  • Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.
  • Adaylar fiziki yeterlilik sınavı için gelirken yanlarında spor ayakkabı – eşofman getirmeleri gerekmektedir.
  • Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

PAEM Sınav Giriş Belgeleri İçin Tıklayın

Paem Adaylarına Tavsiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir