23.Dönem POMEM Mülakat Sınav Sonuçları Açıklandı! 2019 POMEM Mülakat sınav sonuçları açıklandı.

23.Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları, dün akşam saatlerinde Polis Akademisi’nin (PA) resmi internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. İlk olarak yazılı sınava giren polis adayları mülakat sonuçlarına göre Polis Akademisine girmeye hak kazanacak.

Sizlere Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 23.Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları sorgulama sayfasını paylaşıyoruz.

23. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları için TIKLAYINIZ.

23.Dönem POMEM için toplam sayı olarak 10 bin adet öğrenci alımı yapılacağının haberini veren Polis Akademisi Başkanlığı (PA) , polis memuru adaylarının, 800’ ü kadın ve 7 bin 200’ ü erkek olmak üzere 8 bin adet lisans mezunu, Bin 800’ü erkek, 200’ü kadın olarak toplamda 2 bin adet önlisans mezunu öğrenci alımı yapılacak.

23. Dönem POMEM mülakat sonuçlarına duyuru olarak;

Polis Akademisi (PA) resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre;

“23. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olara planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişm araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak, resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

23. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları için TIKLAYINIZ.

POMEM Mülakat Sonuçları Nasıl Hesaplanıyor ?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı;

adayın KPSS puanının %25’i,

Fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i

Mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamı alınarak hesaplanır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması durumunda sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı,fiziki yeterlilik puanın yüksekliği esas alınır. Bu durumlarda da eşitlik söz konusu ise yaşı küçük olan aday kabul edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir